Одржано је едукативно предавање Центра за промоцију здравља намењено ученицима у Средњој економској школи „9.мај“, на тему „Пушење или здравље-одлучите сами“, а у холу школе био је постављен штанд са штампаним здравствено васпитним материјалом, где су ученици могли и да се посаветују за здравственим радницима и вршњачким едукаторима Црвеног крста о штетности пушења. Такође, у просторијама Црвеног крста СМ, одржано је предавање на исту тему ученицима VI разреда ОШ“Ј.Ј.Змај“ и ОШ“Јован Поповић“ из Сремске Митровице, потом тест знања и на крају креативна радионица, коју су водили волонтери вршњачки едукатори Црвеног крста.

