Институт за јавно здравље Србије „Др Милан Јовановић Батут” расписао је прошле године ликовни и литерарни конкурс на тему правилне исхране, значаја дојења и очувања здравља уста и зуба, а Завод за јавно здравље Сремска Митровица са својим сарадницима је учествовао на овим конкурсима који су намењени ученицима основних школа и предшколцима. Циљ конкурса је да се подстакне здравственоваспитни рад у предшколским установама и основним школама управо на ове теме. Конкурс није наградног карактера, већ се кроз избор и промоцију најбољих дечијих радова подстиче здравственоваспитни рад који прати њихову израду, али је Завод за најуспешније обезбедио награде у виду школског прибора. Најбољи радови на националном нивоу биће постављени на сајт Института за јавно здравље Србије и коришћени за израду здравственоваспитних материјала.
РЕЗУЛТАТИ РЕПУБЛИЧКОГ ЛИКОВНО-ЛИТЕРАРНОГ КОНКУРСА ПОВОДОМ ОБЕЛЕЖАВАЊА СВЕТСКЕ НЕДЕЉЕ ДОЈЕЊА 2025.године на тему „Право на храну да има свако-покажи како“ и XXXV НАЦИНАЛНЕ НЕДЕЉЕ ЗДРАВЉА УСТА И ЗУБА под слоганом ,,Чувам своје зубе, поносим се осмехом“:
- СТАША БОЖОВИЋ, ученица II/2 разреда ОШ „Растко Немањић-Свети Сава“, Нова Пазова – III место
- УНА ПРАШТАЛО, ученица III/2 разреда ОШ „Растко Немањић-Свети Сава“, Нова Пазова – III место
- ДУ „Дечија радост“, објекат „Чаролија“, Ириг – у категорији најмлађих учесника – ПОХВАЛА

