У организацији Удружења бубрежних инвалида Сремска Митровица и подршку Опште болнице и Завода за јавно здравље, у Градској кући је обележен Светски дан бубрега, међународни догађај посвећен подизању свести о значају здравља бубрега, превентивном понашању и о томе како живети са болешћу бубрега.
Стручњаци и чланови Удружења истакли су значај квалитетне дијализе и трансплантације, која је понекад једини спас у лечењу пацијената, као и социјалне подршке пацијентима. Догађај је био прилика и за едукацију о факторима ризика и важности редовних контрола, али и спортских и друштвених активности прилагођених пацијентима на хемодијализи.

