Wednesday, 18 October 2017 10:00

ЗАВРШЕНА ОБУКА НАСТАВНИКА ФИЗИЧКОГ И ЗДРАВСТВЕНОГ ВАСПИТАЊА

Rate this item
(0 votes)

Центар за промоцију здравља је током септембра месеца спроводио обуке наставника за увођење новог предмета Физичко и здравствено васпитање и примену релевантних програмских садржаја у основним школама Сремског округа. Спроведено је укупно четири едукације, обухваћено око 110 наставника свих основних школа у Срему. Циљ обука је био да се наставници физичког васпитања упознају са карактеристикама наставног програма новог предмета Физичко и здравствено васпитање, који се уводи у пете разреде основних школа широм Србије. Као посебан циљ издваја се унапређење компетенција наставника за реализацију садржаја здравственог васпитања на тему хигијене и заштите животне средине, значаја правилне исхране и утицаја на здравље, као и значаја физиче активности на здравље и планирање наставе у складу са здравственим статусом ученика. Поред овладавања у примени кључних новина новог предмета, наставници су на крају обуке оспособљени да реализују здравствено васпитни рад на поменуте теме, као и да мотивишу ученике за активан и одговоран однос према здрављу. Едукације је организовао Завод за унапређивање образовања и васпитања, у сарадњи са Школским управама и Заводом за јавно здравље Сремска Митровица.
Read 2416 times Last modified on Thursday, 19 October 2017 10:02

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.