Истим поводом, Завод за јавно здравље Сремска Митровица био је домаћин Канцеларији за превенцију пушења Института за јавно здравље Србије која је организовала семинар, односно национални курс прве категорије на тему “Обука за рад на одвикавању од пушења”. Семинар се одржао у Вили “Бела Ружа”. Све активности реализовале су се уз поштовање свих прописаних мера, имајући у виду епидемиолошку ситуацију.
Циљ ових активности јесте да се укаже на све штетности дуванског дима по здравље становништва, имајући у виду да је пушење један од водећих ризико фактора за настанак великог броја обољења, а на првом месту карцинома плућа и трахеје. Правилним понашањем, елиминацијом овог фактора ризика може се унапредити здравље свих нас, као и спречити настанак тешких обољења.

