“Покрет за ментално здравље: хајде да инвестирамо у ментално здравље”
Завод за јавно здравље Сремска Митровица, у сарадњи са Домом здравља Сремска Митровица поводом овог значајног датума, организовао је базар здравља у месној заједници Матија Хуђи, уз поштовање свих препорука за очување здравља и спречавање ширења инфекције COVID 19.
Светски дан менталног здравља, 10. октобар 2020. ове године је обележен под слоганом “Покрет за ментално здравље: хајде да инвестирамо у ментално здравље” са циљем да се инвестира више у ментално здравље, с обзиром на чињеницу да земље троше у просеку са 2% буџета намењеног за унапређење и очуваље менталног здравља.
Здравствени радници су овом приликом истакли колико је важно да, ако већ не можемо да избегнемо стрес, да га бар контролишемо и на тај начин очувамо наше ментално здравље. Здравствени радници Дома здравља Сремска Митровица нашим суграђанима проверавали су висину крвног притиска и ниво шећера у крви. Обележавању овог датума, присуствовало је око 25 наших суграђана.

