Friday, 24 May 2019 08:44
Обележена XXIX Недеља здравља уста и зуба
Завод за јавно здравље Сремска Митровица и Стоматолошка служба Дома здравља Сремска Митровива су 22.05.2019. године у просторијама Превентивног центра организовали манифестацију у оквиру обележавања XXIX Недеље здравља уста и зуба, ове године под слоганом „ОРАЛНО ЗДРАВЉЕ ЧУВАМО ОД НАЈРАНИЈЕГ УЗРАСТА“. Циљ овогодишње кампање био је информисање, стицање знања, формирање исправних ставова и понашања појединаца у вези са очувањем и унапређењем здравља уста и зуба популације, а посебно деце и младих. У оквиру ове кампање, Институт за јавно здравље Србије „Др Милан Јовановић Батут“, Завод за јавно здравље Сремска Митровица и Стоматолошки факултет Универзитета у Београду, расписали су конкурс за избор најбољег литерарног састава и ликовног рада за децу предшколског узраста и ученике основних школа, којем су се одазвале образовне установе Сремског округа, са укупно 249 ликовна и 24 литерарна рада пристигла у Завод за јавно здравље Сремска Митровица. На манифестацији, коју су водили доктори стоматологије, уприличен је пригодан културно забавни програм, као и изложба пристиглих радова, а најбољим појединцима уручене су симболичне награде. Као и протеклих година, свечана сала је била мала за велики број заинтересованих који су посетили Дом здравља тог дана, као и родитеља, наставника и здравствених радника.
Published in
Socijalna medicina
Leave a comment
Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

