На овај начин још једном смо сви заједно показали да је основни задатак прве помоћи очување живота људи, односно да се унесрећена лица у што бољем стању и што краћем временском периоду транспортују до одговарајуће медицинске установе/по могућству најближе.
У својству судија-оцењивача Завод за јавно здравље узео је учешће са својим докторкама : др Бранка Малбашић и др Бојана Цањар. На такмичењу је учествовало 6 основних и 2 средње школе. Првопласиране екипе прве помоћи на Градском такмичењу из обе категорије учествоваће на Покрајинском такмичењу, које ће се одржати у нашем граду 01. јуна 2019. године.

