Циљ ових трибина је да се утиче на ниво свести како родитеља, тако и наставника, о све присутнијем проблему злоупотребе психоактивних супстанци код младих, као и стицање вештина да се ризично понашање, које води у проблем са дрогама, препозна што је могуће раније. Посебан акценат се ставља на радионичарски рад са ученицима, у току којег ученици треба да стекну вештине како да препознају ризичне ситуације у којима млади пробају дрогу, како да избегну те ситуације, као и како да се одупру притиску и лошем утицају вршњака и да јачају самопоуздање, коме и када да се обрате за помоћ.
Тимом за борбу против наркоманије у школама за Сремски округ координира Завод за јавно здравље Сремска Митровица, а чине га лекари, психолог, наставник, представници МУП-а СМ, Вишег јавног тужилаштва, Вишег суда и Центра за социјални рад Сремска Митровица.

